Lázně duševní

Povídání o mně...

Poměrně velkou část svého života jsem prožila s pocity smutku, bezmoci a prázdnoty. Nedokázala jsem se sama v sobě vyznat. Pak se stalo něco, co stále považuji za zázrak. Jednoho dne - a to doslova - jsem si z ničeho nic řekla: "Dost!" a rozhodla jsem se, že najdu způsob, jak být šťastná. Tady na Zemi.

Začala jsem hledat, číst, ptát se... velmi rychle mi došlo, že i kdybych měla všechny možné informace, ale nežila je, jsou mi vlastně k ničemu. A tak jsem se zaměřila především na to "žití". Jakými způsoby převádět vše hned do praxe. Každý nový pokus byl krok ke splnění mého snu. Byla jsem vždy tak nadšená, že jsem své poznatky vykládala všem, koho to jen trochu zajímalo a byl ochotný naslouchat. Nakonec jsem se takto dostala až k přednáškám a k terapeutické práci.

Nejvíce mě zajímá a baví, jak všechna moudra a krásné myšlenky žít každý den. Co to obnáší? Jak je krok po kroku uvést v život. Je krásné se dozvědět třeba "přijměte sami sebe" nebo "otevřete své srdce". Ale co to znamená minutu po minutě každý den? Jak to udělat? Jak propustit vše, co mi v tom brání a hlavně jak přijít na to, co mi v tom brání?

To, co se snažím předat druhým nejsou nijak zařaditelné metody. Sbírám je a tvořím prostřednictvím vlastní zkušenosti sama se sebou a s druhými lidmi. Většinou jde o jednoduchá, někdy až podezřele jednoduchá cvičení, která však velice dobře fungují. Změnou úhlu pohledu se dá změnit velice mnoho. Někdy i vše. Mám ráda okamžiky, kdy se všechno v člověku rozzáří, protože najednou uvidí cestu kudy jít dál. Určitě to znáte, je to takové: Ahaaaa! :-)

Mým cílem při práci nejsou dlouhodobá rozvleklá setkání, ale naopak. Co nejrychlejší a nejúčelnější porozumění sami sobě - svým myšlenkám, pocitům a jednání. Napojení se na svůj vnitřní navigační a sebeuzdravující systém tak, abychom si dokázali smysluplně poradit pokud možno v každé životní situaci.

Hluboce věřím, že všichni máme možnost najít a žít své štěstí, pokud o to stojíme. Já sama jsem pro sebe tím největším důkazem :-)

Aliana