Lázně duševní

„Chcete-li se cítit v životě spokojeně, není důležité co se vám děje, ale co si o tom myslíte a jak se k tomu postavíte.“

Novinky a inspirace pro vás pravidelně na mém YouTube kanálu
Těším se na vás :-)

„Myšlenkologie“

Odkud začít?

Úplným základem je prozkoumat více svoji polohu oběti a polohu tvůrce. Bez jejich odhalení se jen ztěžka posouváme dál. Udělejte si pohodlí, dejte si k tomu něco dobrého a můžete se zaposlouchat :-)

Oběť a Tvůrce, část 1. - Oběť (audio, podcast)

První část je hlavně o Oběti. Jak na ní prakticky a jak poznat všechny možné její podoby v nás :-)

Oběť a Tvůrce, část 2. - Tvůrce (audio, podcast)

Druhá část patří Tvůrci. Jaké je to být Tvůrcem a jak se v něm zabydlet :-)

A teď to trochu odlehčíme :-)

Skuhra Chudinkovna a Tvořivoj Svobodovič

Malá pohádka o tom jak spolu nažívají Oběť a Tvůrce v nás.

Další zajímavá videa a inspirativní nahrávky najdete zde. Přeji vám příjemný poslech :-)

„Celý náš život je odrazem toho, jak přemýšlíme.“

Myšlenky jsou všude a zároveň nikde. Jsou svým způsobem fascinující. To, cosi neviditelného a velice často neuchopitelného tak očividně a viditelně ovlivňuje veškeré dění našich životů a celého světa. Je to zvláštní říše mezi Nebem a Zemí, kterou obývají obyvatelé s velikou mocí. Snaha o jejich poznání, pochopení a odhalení zákonitosti, podle kterých tyto zvláštní bytosti fungují, žijí a ovlivňují nás, mě přivedla až k "myšlenko-logii".

Asi mi dáte za pravdu, že je to svět sám pro sebe. Někdy jsou krásné a budí na našich tvářích úsměv a v duši klid. Jindy probouzí spíše strach, úzkost, obavy... Někdy je zvládáme, jindy v nás bouří a nedají nám pokoje. Jsou také naprosto vzácné a úlevné chvilky, kdy všechny ty myšlenkové hlasy utichnou a my pak zažíváme tiché chvíle slasti spojené s vnitřním mírem :-)

Svět našich myšlenek je velmi dobrodružný. Takový fantasy film s hodně barvitým a tajuplným dějem. Oproti filmu na plátně má však jednu výhodu. Do příběhu svých myšlenek můžeme vstupovat, poznávat ho a dokonce jej měnit tak, aby se děj - náš život - odehrával více podle našich přání.

Naše myšlenky mohou být dobrý sluha, zlý pán a nebo skvělý přítel.

Je na nás, pro jaký vztah s nimi se rozhodneme.

Určitě jste už někdy slyšeli, či na vlastní kůži zažili, že pokud chcete v životě cokoliv změnit, ať se to týká práce, zdraví, vztahů nebo čehokoliv jiného, musíte nejdříve změnit své myšlení.

Myšlenky mají obrovskou moc, možná daleko větší, než si uvědomujeme.
Jsou hybatelkami našich pocitů a emocí.
Pocity a emoce určují, jak se v životě cítíme.
To, jak se v životě cítíme přímo ovlivňuje všechna naše rozhodnutí.
Naše rozhodnutí vytvářejí naše každodenní štěstí a pohodu - jak se cítíme sami v sobě, jak se nám daří v práci, ve vztazích a ve zdraví.

Dobře provázané kolečko. Právě proto je moudré věnovat svým myšlenkám (vědomým i nevědomým), přiměřenou pozornost.

Jaké myšlenky se mi honí celé dny hlavou? Uvědomuji si to vůbec? Vím jakým způsobem ovlivňují mé zdraví, práci, vztahy a hlavně můj vnitřní klid, který je základem šťasného života?

Co pro vás můžu udělat?

Má práce spočívá v objevování příběhů v našich hlavách, v objevování souvislostí mezi našimi myšlenkami a naším životem. Pomáhám lidem nahlédnou na sebe z nových úhlů pohledu a uvědomit si souvislosti mezi myšlením a tím, co prožíváme. Společně pak hledáme způsoby, jakými lze s myšlenkami pracovat. Učím prostřednictvím uvědomění si a jednoduchých cvičení, jak můžeme se svými myšlenkami žít tak, abychom se ve své hlavě cítili jako na výletě se skvělým přítelem a ne jako na věčném bojišti.

Představte si, že jste dostali jako dar obrovské stádo nádherných divokých koní. Vy nemáte nejmenší tušení jak se s koňmi nakládá. Když je necháte jen tak a budete dělat, že tu nejsou, rozdupou vám za chvilku celý pozemek i dům. Když se jich budete bát a utíkat před nimi, rozdupou velice brzy vás a když se rozhodnete s nimi něco podniknout, čeká vás cesta, na které se postupně naučíte spoustu dovedností, abyste své koně zvládli. Pokud vydržíte, budete své koně více a více poznávat, spřátelíte se s nimi, pochopíte co vám svým chováním sdělují a naučíte se jim říkat co po nich chcete vy. Zamilujete si je a jednoho dne vysednete na kteréhokoliv z nich a dokážete se s ním potěšit na vyjížďce. Naučíte se jim naslouchat, rozmlouvat tak, abyste se spolu domluvili jako bytost s bytostí, jako partneři. Budete cítit respekt, sílu, pochopení a lásku. Stanete se přáteli.

Přesně tak může fungovat vztah mezi námi a našimi myšlenkami :-)